Novice iz področja športa in predstavitev športne infrastrukture

11. julij, 2017
Odlični na evropskem prvenstvu v steznem kegljanju za slepe in slabovidne

Kranj, 10. julij 2017 – Kranjski podžupan Boris Vehovec je sprejel člane Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Kranj, ki so se z evropskega prvenstva v kegljanju za slepe in slabovidne v Srbiji vrnili z vrhunskimi rezultati.

Od 28. maja do 3. junija 2017 je v Apatinu v Srbiji  potekalo 17. Evropsko prvenstvo v steznem kegljanju za slepe in slabovidne. Z vrhunskimi rezultati in bero odličij so se domov vrnili tudi člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Kranj, ki so bili del slovenske reprezentance. Člana Marjan Žalar in Jože Lampe sta osvojila srebrno medaljo, v kombinaciji in finalu je Marjan Žalar osvojil še dve zlati medalji ter z 791 podrtimi keglji dosegel nov evropski rekord, Jože Lampe pa še eno zlato medaljo v mix tandemu. V ženski konkurenci je Slovenska ekipa zasedla 3. mesto, kot članica ekipe je bila tudi Alojzija Pirc, prav tako članica kranjskega društva. Osvojene medalje so vrhunski rezultati, še posebej ob zavedanju, da so le-ti med invalidi v Sloveniji bolj izjema kot pravilo.

Čestitke celotni slovenski reprezentanci in čestitke članom Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Kranj.