Novice iz področja športa in predstavitev športne infrastrukture

21. oktober, 2015
SLOVENSKA EKIPA V KOŠARKI 3X3 PROŠPORT ŠKORCI IZ KRANJA V ABU DABIJU ZASEDLA DRUGO MESTO

17 in 18. oktobra 2015 je Abu Dabiju potekal finale World Toura 2015 v košarki 3x3, ki se ga je udeležila tudi ekipa Prošport Škorci iz Kranja. V sestavi Jaka Hladnik, Jure Eržen, Boris Jeršin in Mensud Julević so osvojili drugo mesto.

V finale so se Prošport Škorci, ki so na turnirju predstavljali Kranj, uvrstili po zmagi nad ekipo New York Harlem. Za 21 : 19 je trojko za zmago z osmih metrov zadel Jure Eržen. Eržen in Julević sta dva od 12 igralcev, ki so vsa štiri leta navzoči na World Touru. V četrtfinalu so ugnali Rio (19 : 16), v skupinskem delu pa so klonili pred Doho (13 : 16) in premagali Nort Manilo (21 : 17). Prvo mesto je na turnirju osvojila ekipa iz Združenih arabskih emiratov Al Wahda, ki je slavila s 17 : 14.

Čestitko je danes ekipi poslal tudi župan Mestne občine Kranj Boštjan Trilar.