Mestna občina Kranj in Zavod za šport Kranj si s svojo razvejano športno infrastrukturo in naravnimi danostmi Kranja prizadevata, da bi šport približali čim večjemu številu ljudi, tako otrokom, mladini kot tudi športno aktivnim prebivalcem. Izvajanje večine športnih panog je organizirano preko športnih društev. To povzroča izredno razpršenost sredstev, ki jih Mestna občina Kranj namenja za sofinanciranje športnih programov.
S sprejetjem
Odloka o izbiri in sofinanciranju dejavnosti izvajalcev letnega programa športa v Mestni občini Kranj želi občina zagotoviti čim boljše pogoje za delo zlasti tistim športnim društvom, znotraj katerih deluje največje število mladih pod strokovnim vodstvom.
V Mestni občini Kranj so občanom na voljo najsodobnejši športni objekti, ki zagotavljajo kakovostno življenje, mladim pa omogočajo odlične pogoje za športno vzgojo, rekreacijo, vadbo in tekmovanja.
Športu in rekreaciji je skupaj namenjenih 167 športnih objektov, ki zavzemajo površino kar 805.061 m². Večji del predstavljajo odprte športne površine. Objekti se nahajajo na 50 lokacijah in so vpisani v register športnih objektov na Ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport. Površina športnih objektov na prebivalca je 15,68 m². Od tega je na prebivalca 0,53 m² zaprtih (republiški normativ 0,5 m²) in 15,15 m² odprtih športnih površin (republiški normativ 3,0 m²).
Športne objekte v Kranju na leto obišče 1.132.000 uporabnikov. Najbolj sta obiskana Športni center Kranj in Športna dvorana Planina.
V Športnem centru Kranj so:
Športna dvorana Planina je zasnovana in opremljena za različna športna tekmovanja, rekreativne, zabavne in kulturne prireditve. Na leto jo obišče preko 120.000 obiskovalcev in uporabnikov.