MOK vabi na delavnice v okviru participativnega proračuna

Z aprilom se je začelo izvajanje participativnega proračuna Mestne občine Kranj za leti 2025 in 2026. V proračunu občine je za ta namen na voljo skupaj 1.250.000 evrov oziroma dobrih 48.000 evrov za posamezno krajevno skupnost. Občanke in občani lahko oddajo predloge projektov do konca meseca maja, jeseni pa bo na vrsti glasovanje. Kako do kakovostnega in premišljenega predloga?  V aprilu in maju 2024  bo občanom in občankam na voljo pet delavnic, na katerih jim bodo pristojni pomagali pri prijavi predlogov. Prva bo že čez slab teden dni.

 

Mestna občina Kranj (MOK) bo ta in naslednji mesec v sodelovanju z lokalno skupnostjo in strokovnjaki organizirala pet delavnic, na katerih bodo občankam in občanom predstavili, kako oddati predlog. Prisotni bodo tudi člani strokovne komisije. V sredo, 17. aprila 2024, bo v prostorih MOK med 17.00 in 18.30 na sporedu splošna informativna delavnica. Za tiste, ki se prve delavnice ne bodo uspeli udeležiti, bo na voljo posnetek na spletni strani predlagaj.kranj.si. Sledile bodo štiri bolj tematske, ciljno usmerjene delavnice. Aprilski »KR mladi« in »KR modrost« sta namenjeni mlajši in starejši populaciji. Majski »KR kreativno« in »KR aktivno« pa bosta osredotočeni na kulturo in šport.

 

Kdaj in kje bodo na sporedu delavnice?

  • 17. april/ 18.00–19.30 / Mestna občina Kranj, Slovenski trg 1, sejna soba 15, I. nadstropje–splošna delavnica participativnega proračuna
  • 23. april / 18.00–19.30 / Trainstation SubArt Kranj, Kolodvorska cesta 8 - delavnica participativnega proračuna za mlade (KR mladi)
  • 25. april / 9.00–10.30 / Medgeneracijski center Kranj, Cesta talcev 7 - delavnica participativnega proračuna za aktivno in kakovostno staranje v domačem okolju (KR modrost)
  • 7. maj / 18.00–19.30 / Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1 - delavnica participativnega proračuna: mesto skozi oči kulture (KR kreativno)
  • 9. maj / 18.00–19.30 / Zavod za šport Kranj, Partizanska cesta 37 - delavnica participativnega proračuna za športnike: združeni v gibanju (KR aktivno) – OBVEZNA PREDHODNA PRIJAVA NA PR@KRANJ.SI.

 

Kaj pomeni dvoletni participativni proračun?

Participativni proračun je sistem razporejanja dela proračunskega denarja tako, da o njegovi porabi neposredno odločajo občanke in občani od dopolnjenih 16 let

starosti naprej. Bistvena sprememba pri prehodu na dvoletni participativni proračun je ta, da sedaj občani lahko predlagajo tudi projekte, ki terjajo več kot eno leto od načrtovanja do izvedbe in so finančno zahtevnejši.

 

 

Kategorije:
sporocila-za-javnost