Še četrto e-vozilo za izvajanje pomoči na domu

Vodja Urada za družbene dejavnosti Tanja Hrovat je danes predala ključe še četrtega e-vozila, Twingo electric, namestnici direktorice Doma za upokojence Kranj (DUK) in vodji pomoči družini na domu Nataši Senčar, z mislijo, da bodo poti do uporabnikov, ki potrebujejo pomoč, še bolj varne in udobne.

 

Tanja Hrovat je izpostavila, da v Mestni občini Kranj (MOK) starejšim posvečajo posebno pozornost. Med drugim so jeseni 2020 sprejeli Strategija varstva starejših v MOK za obdobje 2020–2024. Cilj je zagotoviti čim bolj celovito skrb za starejše s prepletanjem razvoja institucionalne mreže z razvojem drugih organiziranih storitev v domačem okolju. Tako je že zaživelo dnevno varstvo za starejše na Planini. Med načrti za prihodnost je tudi nov dom za starostnike na Zlatem polju. Še posebna pozornost pa je namenjena pomoči na domu, za katero MOK namenja v letošnjem proračunu približno 782.000 evrov, občanom in občankam Kranja pa jo nudi Dom za upokojence Kranj.

Pri tem MOK pospešeno dela na e-mobilnosti, v okviru menjave vozil je DUK danes v uporabo predala že četrto električno vozilo, namenjeno socialnim oskrbovalkam, ki opravljajo javno službo pomoč družini na domu. Pri tem je izjemno pomembno, da imajo ustrezna in varna vozila, saj so vseskozi na cesti v vseh vremenskih razmerah. Poleg tega avto na električni pogon zagotavlja trajnostno in okolju prijazno mobilnost, saj omogoča vožnjo z manj emisijami, hkrati pa je sam strošek na prevoženi kilometer nižji.

 

Nataša Senčar je povedala, da imajo trenutno preko 160 uporabnikov, ki živijo v celotni Mestni občini Kranj, od Trstenika in Golnika ter Kokrice do Nemilj in Žabnice, pa tudi v samem mestnem središču. »Lani smo za potrebe opravljanja storitve pomoči družini na domu v MOK prevozili okoli 160 tisoč kilometrov, v prvih štirih mesecih letošnjega leta pa že 50 tisoč. Za premagovanje razdalje med uporabniki imajo socialne oskrbovalke trenutno na voljo 12 avtomobilov različne starosti – od enega pa vse do sedemnajst let starosti. Trenutno naš vozni park sestavljajo tri električna vozila, ki jih vsakodnevno uporabljamo in s katerimi hkrati skrbimo za čistejše okolje. Novega vozila smo res veseli, predvsem zato, ker oskrbovalkam zagotavlja varno in udobno vožnjo, hkrati pa je prijazen okolju. Oskrbovalkam bo omogočilo varno vožnjo, kar je bistveno, saj se na pot odpravijo v vseh razmerah; v snegu, dežju, vetru, megli ali soncu.«

 

Mestna občina Kranj je z vključitvijo Doma v projekt izkazala zaupanje in spoštovanje zaposlenim v službi pomoči na domu, ki starostnikom omogoča, da dlje časa ostanejo v svojem poznanem, domačem okolju.

 

Vodja urada za družbene dejavnosti Tanja Hrovat ob predaji ključa še četrtega e-vozila, levo Nataša Senčar, desno Blaženka Pospiš Perpar

Kategorije:
aktualno